O mnie

Cześć, nazywam się Szymon Żoczek. Urodziłem się w 1994 roku i pochodzę z Czechowic-Dziedzic.

Od najmłodszych lat byłem związany ze sportem. Z początku, jak każdy, chciałem zostać piłkarzem, później koszykarzem, aż w końcu siatkarzem. To właśnie ten sport trenowałem najdłużej. Regularne treningi pod okiem trenerki naszego zespołu, bardzo dużo mnie nauczyły. Niestety, zaczęły pojawiać się przeciążeniowe kontuzje, które musiałem leczyć i rehabilitować. Powoli wycofywałem się ze sportu, ale spodobała mi się praca w rehabilitacji dla sportowców. I tak postanowiłem zostać fizjoterapeutą.

Kiedy podleczyłem kontuzję, postanowiłem podziękować całemu zespołowi z wyjątkowego miejsca, ze szczytu Mont Blanc. Tak też się stało. Wrażenia jakich doznałem na tej wyprawie, widok ze szczytu po kilkudniowych zmaganiach sprawiły ,że chciałem w te góry wracać. I tak jest po dzień dzisiejszy.

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na co dzień pracuję jako fizjoterapeuta. Kilka razy w tygodniu trenuję biegając po Beskidzie Żywieckim, gównie na Szyndzielnię, która liczy sobie 1028m n.p.m. Jest to mój ulubiony szczyt.

Wspierają mnie